Makléri, ktorí žijú svoj sen

Vo Fingu našla časovú aj ľudskú nezávislosť. Pomáha nepočujúcim deťom z celého Slovenska

Je matkou troch detí, zakladateľkou združenia Uškové deti, kultúrnou referentkou aj úspešnou maklérkou s množstvom ocenení. Naša obchodníčka Michaela Hurtová to má v práci aj v súkromí skutočne pestré. „Na toto všetko treba dve veci – výborný time manažment a výborného manžela,” hovorí s úsmevom. Vo FinGO.sk našla časovú, ľudskú aj produktovú nezávislosť a môže robiť biznis len podľa seba.

Ste úspešnou maklérkou, aktívnou zakladateľkou občianskeho združenia Uškové deti, popri tom sa venujete rodine. Ako to všetko stíhate? 

Na toto všetko treba dve veci – výborný time manažment a výborného manžela (úsmev). Obe sa mi podarilo nájsť. Time manažment som si osvojila ešte počas vysokej školy, keď som bola na dennom štúdiu, súčasne som brigádovala, bola som aktívnou členkou medzinárodnej študentskej organizácie AIESEC a zároveň basketbalovou trénerkou detí. Na každý deň som mala presný rozpis, čo, kedy robím. Bolo to super, lebo aj na učenie som v diári mala farebné okienka a vedela som, že keď to nestihnem v naplánovanom čase, tak to už nedám vôbec (smiech). 

A akú rolu v tom zohráva spomínaný manžel? (úsmev)

Obrovskú. Popri time manažmente je ešte dôležitejšie mať výborného manžela. Takého, ktorý je tolerantný, dokáže sa o našich troch synov plnohodnotne postarať – rozviesť ich do školy, na tréningy, pomôcť pri učení, postarať sa, aby deti mali plné brušká aj čisté veci. A to aj v čase, keď mám pracovné stretnutia alebo aj niekoľkodňové školenia.

Michaela Hurtová so synmi a manželom, v ktorom má veľkú oporu.

Ak to môžeme prezradiť, váš najstarší syn sa narodil s poruchou sluchu. S čím všetkým ste sa ako rodič museli vysporiadať? 

Je to tak, náš najstarší syn Jakub sa narodil s ťažkou poruchou sluchu, resp. s hluchotou. Aj dnes si dobre spomínam na ten moment, keď nám povedali jeho diagnózu po vyšetreniach v košickej nemocnici. Môj muž ma objal a povedal – neboj sa, to zvládneme. A mal pravdu – zvládame to (úsmev). Po tomto momente som vedela, že mám oporu, ktorú nemá veľa žien s dieťaťom so špeciálnymi potrebami. 

Čo nasledovalo? 

Začali sa naše návštevy u foniatra, kde mu najskôr na skúšku dali načúvacie aparáty, no na tie nereagoval. Keďže už mal viac ako rok a bol to čas, kedy dieťa najviac vníma, nasáva zvuky a buduje sa u neho reč (u detí je toto obdobie najintenzívnejšie do 3 rokov), museli sme vyhľadať pomoc až v Brne. Odporučili nám, že ak chceme, aby syn počul a rozprával, tak mu máme nechať implantovať kochleárne implantáty. 

Koľko mal vtedy Kubko rokov?

Keď mal Kubko 2 a pol roka, dostal implantát na pravé ucho, a keď mal 3 roky a 2 mesiace, aj na ľavé. No tu sa to neskončilo, práve naopak, všetko len začalo. Pravidelné stretnutia s odborníkmi ako je technik na nastavovania implantátov alebo surdopéd, ktorý rodičov učí ako pracovať s deťmi s poruchami sluchu a ako dieťa priviesť do počujúceho sveta, ďalej logopéd a psychológ… Táto cesta nebola ľahká, lebo s Jakubom sme museli pracovať každý deň. Učiť ho rozoznávať stále nové zvuky, vyslovovať jednotlivé hlásky, potom slabiky a nakoniec vety.

Občianske združenie Uškové deti pomáha rodinám z celého Slovenska.

To muselo byť náročné. Čo ste ešte absolvovali a čo vás motivovalo k založeniu Uškových detí? 

Aby sme s Kubkom vedeli komunikovať, naučili sme sa aj základy posunkového jazyka. Do toho všetkého sa nám narodil druhý syn Matej, keď mal Jakub 3 roky. A keď mal 5 a pol roka, tak do rodiny pribudol aj tretí syn Juraj. Počas tejto cesty nám pomohli odborníci, no ešte viac rozhovory a rady rodičov s deťmi s poruchami sluchu. A to bol dôvod, prečo sme sa aj my rozhodli zdieľať naše skúsenosti, problémy a samozrejme aj radosti z napredovania ostatným rodičom. A tak sme založili Uškové deti občianske združenie na pomoc deťom s poruchami sluchu. 

Ako pomáha združenie Uškové deti a ako často organizuje stretnutia? 

Od roku 2017 pravidelne organizujeme stretnutia pre rodiny s deťmi s poruchami sluchu, dnes sú to už deti z celého Slovenska. Ročne sa na Slovensku narodí približne 150 až 200 detí s poruchami sluchu a postupne sa k nám pridávajú nové rodiny. Celoslovenské stretnutia robíme pravidelne, minimálne 2-krát v roku. Už tretí rok si pri organizácii pomáhame aj s ďalším združením, ktoré tiež založili rodičia nepočujúceho syna a podporujú nás aj mnohí ďalší rodičia z našej komunity. Dnes sú z nás priatelia, ktorých spojili naše „uškové“ deti a ktorí sa stretávajú aj vo voľných chvíľach. Trávime spolu čas aj cez prázdniny, navštevujeme sa, voláme si. 

To je úžasné. Koľko rodín takto spájate?  

Minulý rok sa našich aktivít zúčastnilo spolu viac ako 80 rodín s deťmi s poruchami sluchu z celého Slovenska. No a za tie roky poznáme stovky rodín, ktoré boli súčasťou našich aktivít. Už tri roky po sebe sme organizovali aj letný tábor pre deti s poruchami sluchu, takisto kurzy posunkového jazyka a snažíme sa celkovo podporovať rodiny, do ktorých sa narodili deti s poruchou sluchu. 

Na fotografii Uškové deti aj v šiltovkách FinGO 🙂.

Pomáha vám skĺbiť vaše povinnosti aj to, že pôsobíte vo FinGO.sk? 

Určite áno. Práve pri všetkých mimopracovných povinnostiach som sa v istom momente ocitla v situácii, že som chcela robiť biznis „podľa seba“. A to bol aj moment, kedy som začala uvažovať o odchode z MLM a začala sa rozhliadať po broker poole. 

Odkedy ste vo Fingu a prečo ste sa rozhodli práve pre tento broker pool?

Vo Fingu som od septembra 2021. Hlavný dôvod bol ten, že som si chcela robiť biznis podľa seba, čiže mať časovú, ľudskú a produktovú nezávislosť. U mňa to znamená, že si môžem sama organizovať kedy budem a môžem pracovať, s kým sa chcem stretávať a nemyslím tým len klientov, ale aj spolupracovníkov. Dôležité pre mňa bolo aj to, čo z portfólia produktov budem môcť ponúknuť svojim klientom.

Aké to bolo predtým? Čo by ste systému MLM vytkli najviac? 

Každá minca má dve strany a som vďačná, že keď som vo finančníctve začínala, fungovali systémy MLM. Tie ma naučili naozaj veľa. Motivovali ma k výkonom v oblasti produkcie aj v oblasti budovania tímu. Vďaka MLM som si vybudovala klientelu a aj mnohí spolupracovníci, ktorí si to so mnou v biznise chceli vyskúšať a dnes robia niečo iné, sú dodnes mojimi, verím že spokojnými, klientmi. No po rokoch som prišla na to, že popri troch deťoch, času pre Uškové deti a aj túžbe cestovať a spoznávať nové miesta na svete, už v MLM nemám šancu dostať sa vyššie. 

So zaslúženým diplomom za FinGO Ligu majstrov.

Aké sú dnes vaše priority v maklérskom biznise? 

Mojim cieľom v biznise už nie je vybudovať si veľkú štruktúru ľudí, ale skôr mať spokojných dlhoročných klientov, ktorí vedia, že som tu pre nich, nech riešia čokoľvek z oblasti rodinných financií. A v tomto momente mi už prišlo MLM tak trochu aj nespravodlivé z toho hľadiska, že z mojej produkcie stále niekto dostával prerozdelenie, ku ktorému som sa ja s mojimi výkonmi obchodníka nikdy nedostala. V mojom prípade išlo v MLM aj o nespokojnosť s riadením ľudí v štruktúre nado mnou a o nedostatočnú podporu pri mojej práci.

Aké to bolo, keď ste prechádzali do broker poolu? 

Na prechod do Finga si spomínam veľmi dobre. Čo sa týka technickej podpory, tá bola nad moje očakávania. Zrazu som po rokoch zistila, že veci vedia fungovať aj oveľa jednoduchšie a efektívnejšie, takže mi ostáva viac času na seba a svoju rodinu. Čo sa týka personálnej podpory, tá ma pozitívne prekvapila ešte viac. 

Čo tým myslíte? 

Keď som čokoľvek potrebovala, nech som zavolala na akékoľvek oddelenie vo Fingu, veci sa rýchlo vyriešili. Dokonca s tým pocitom, že ľudia na centrále si nás obchodníkov vážia a vedia, že bez nás by prácu nemali. Že naše požiadavky ich neobťažujú a že sú tu na to, aby nám ich pomohli vyriešiť, čo nie je samozrejmosťou v každej spoločnosti. 

Takže by ste FinGO.sk odporučili aj iným skúseným obchodníkom?

Vo Fingu sa mi veľmi páči. Oceňujem digitálne prostredie, personálne obsadenie na jednotlivých oddeleniach centrály, voľnosť a možnosť výberu z portfólia produktov ako aj odborných online alebo osobných školení. Iným skúseným obchodníkom určite odporúčam, aby sa rozhodli pre spoluprácu s Fingom vtedy, keď sa pri svojej práci chcú cítiť slobodne, nezávisle, dostatočne ohodnotení a hlavne príjemne.

Na výročnej konferencii FinGO Awards 2023 medzi TOP maklérmi v investíciách.

Za 19 rokov vo finančníctve sa vám nazbierala veľká klientela. Musíte často cestovať alebo riešite pracovné veci aj online? 

Dnes mám naozaj veľkú klientelu v troch hlavných regiónoch – v Košiciach, v Poprade a aj na Gemeri. Práve z Košíc a okolia mám najviac klientov, keďže som tu žila po vysokej škole a počas mojich začiatkov vo finančníctve. Sem teda cestujem pravidelne jeden až dva pracovné dni v týždni. To mi aj plne vyhovuje. Za jeden deň stihnem aj päť či šesť stretnutí s klientmi, následne si veci po stretnutí spracovávam v pohodlí svojho domova a mnohé veci dnes viem vyriešiť online. 

Do Popradu chodím tiež rada. Je to moje rodisko a trávila som tu svoje detstvo až do 18 rokov. Mám tu veľa klientov a mnohí sú zároveň moja bližšia alebo vzdialenejšia rodina, ale aj takých, ktorí sa ku mne dostali na odporúčania. Do tohto regiónu chodím, keď vznikne potreba u klientov a je to približne 2-krát v mesiaci. Rada si popri pracovných povinnostiach dám aj kávičku alebo obed s kolegami z Finga z Popradu (úsmev). 

A ako je to na Gemeri, kde žijete? 

Na Gemeri žijem už dlho, v leto to bude 10 rokov. Klienti sa tu postupne ku mne dostávajú akosi sami. Som aktívna v našej dedinke Gemerské Teplice, kde som predsedkyňou kultúrnej komisie a organizujem pre ľudí športové a kultúrne podujatia – napríklad Teplickú zábavu, Montérkový ples, Ping-pongové turnaje, akcie pre deti či rôzne turistické prechádzky. No a viete ako to chodí na dedinách – pri debatách príde reč aj na to, čo ja vlastne robím a tak sa postupne pýtajú, či sa môžu prísť poradiť alebo si dať odkontrolovať svoje zmluvy. Takže sa mi postupne vybudovala pomerne veľká klientela aj v tomto regióne, kde na prácu využívam kanceláriu u seba v dome alebo aj kanceláriu v Revúcej. 

S kolegom Petrom Koudelkom na Montérkovom plese. 

Patríte medzi TOP maklérov v investíciách. Motivujete k investovaniu aj klientov na Gemeri, ktorý patrí skôr k chudobnejším regiónom?

Je pravda, že to nastavenie ľudí je tu trošku iné ako vo veľkých mestách ako sú Košice a Poprad. Ľudia v tomto regióne väčšinou dôverujú bankám a poisťovniam, a aj to iba vybraným značkám (úsmev). Môj recept na investície je taký, že treba o nich rozprávať, povedať o vlastných skúsenostiach, ukázať náhľady na osobné investičné účty a potom už len porovnať hodnotu peňazí – čo majú a čo za tie isté vklady môžu mať mimo banky. 

Funguje to?

U niektorých ľudí to ide ľahšie, u niektorých je potrebné to niekedy opakovať viackrát.  U mňa platí jedno pravidlo – prvú investíciu u akéhokoľvek finančného partnera na investície si najskôr urobím ja na seba alebo na môjho manžela a až následne dokážem urobiť zmluvy aj u klientov. Čiže čo nenájdete v mojom portfóliu investícií, nenájdete u mojich klientov. Je to podľa mňa veľmi dôležité, aby sprostredkovateľ videl aj klientsky prístup a vedel poradiť pri servise zmluvy aj z pohľadu klienta.

Ďakujeme za príjemný rozhovor a prajeme vám vo Fingu veľa ďalších úspechov 🙂

Chcete aj vy spolupracovať s FinGO.sk? Naši obchodní riaditelia si s vami radi dohodnú osobné stretnutie. Viac sa dozviete na www.fingopremaklerov.sk.

Ľuboslava Šillerová

Po masmediálnych štúdiách pracovala 8 rokov ako redaktorka v celoslovenských denníkoch. Neskôr z novinárčiny presedlala do oblasti public relations, ktorej sa venuje od roku 2014. Vo FinGO.sk pôsobí od roku 2019 ako PR manažérka. Po práci najradšej oddychuje s rodinou v prírode či na bicykli, rada zájde aj na koncert, do divadla alebo do kina.

Share
Autor:
Ľuboslava Šillerová
Tagy: makléri

Najnovšie články

Nezaplatili ste PZP? Poradíme vám, ako postupovať

Ak jazdíte autom, ste povinný mať uzavreté povinné zmluvné poistenie (PZP). Poistenie auta vás chráni…

Pred % dňami

Čo robiť po dopravnej nehode, aby ste sa vyhli problémom s poisťovňou?

Dopravná nehoda nemusí hneď znamenať katastrofu, no zbytočné chyby pri jej nahlasovaní môžu spôsobiť výrazné…

Pred % dňami

Oplatí sa životné poistenie? Prečo ho mať a ako ho správne nastaviť

Zdravie a rodina sú tým najcennejším, čo máme. Napriek tomu na to často zabúdame. Premýšľali…

Pred % dňami

Na jar nezabudnite skontrolovať dom, garáž či chalupu. Inak môže byť poistenie nehnuteľnosti zbytočné

Pukliny na dlažbe, poškodený prívod vody, nalomené konáre stromov, hlodavce v pivnici… Počas jari sa…

Pred % dňami

10 rád, ako na investovanie do zlata

Fyzické zlato je istota. Chráni naše úspory a mali by ho mať v portfóliu aj…

Pred % dňami

Daňový bonus na zaplatené úroky, podmienky na uplatnenie 2025

Mladí klienti s úverom na bývanie si môžu uplatniť daňový bonus na zaplatené úroky z…

Pred % dňami